5. Sınıf Matematik Beceri Temelli Testler

5. Sınıf Matematik Beceri Temelli Testler

2018 yılında LGS’nin uygulanmaya başlaması ile birlikte “Yeni Nesil Sorular” kalıbı ortaya çıktı. Artık sınavlarda karşımıza daha çok okuma, anlama ve yorumlama kısmının ön planda olduğu sorular çıkıyor. Bu ifade ettiğimiz tüm kalıpların bütününe ise Milli Eğitim Bakanlığı “Beceri Temelli Sorular” olarak adlandırıyor.

Genel anlamda okuma becerisini, anlama becerisini ve yorumlama becerisini ölçen sorularla sıkça karşılaşıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı tüm sınıf düzeylerinde çocukların bu soru kalıplarına alışabilmesi için örnek sorular yayınladı. Yayınlanan örnek soruları konularına göre ayrıştırarak öğrenci ve öğretmenlerimizin kolay erişebilmesi için tek bir sayfada birleştirdik. Aşağıda yer alan başlıklar üzerinden 5. Sınıflara ait Matematik Beceri Temelli Testlerin tamamına ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı testlere ekleme yaptıkça bizlerde buradaki sayfalarımızı güncelleyerek sizlerle paylaşacağız. Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı 5. Sınıf Matematik Beceri Temelli Testlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

5. Sınıf Matematik Beceri Temelli Testler

Ünite İsimleriİndirme Sayfası
Doğal Sayılar ve Doğal Sayılarla İşlemlerPdf Dosyası
Kesirler ve Kesirlerle İşlemlerPdf Dosyası
Ondalık Gösterim ve YüzdelerPdf Dosyası
Temel Geometrik Kavramlar ve ÇizimlerPdf Dosyası
Veri İşleme – Uzunluk ve Zaman ÖlçmePdf Dosyası
Alan Ölçme – Geometrik CisimlerPdf Dosyası

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.