6. Sınıf Doğal Sayılar ve İşlemler – Çarpanlar ve Katlar – Kümeler MEB Beceri Temelli Testler

6. Sınıf Doğal Sayılar ve İşlemler – Çarpanlar ve Katlar – Kümeler MEB Beceri Temelli Testler

Milli Eğitim Bakanlığının yeni nesil sorulara geçiş sürecini kolaylaştırmak adına beceri temelli testler yayınladı. Yayınlanan bu testleri düzenleyerek sizlerle paylaşıyoruz. Beceri temelli testler 3 konuyu 20 soruda bir araya getirerek hazırlandı. Ortaokulun başlangıcı ve matematiğin en temel yılı olan 6. Sınıfların ilk konuları oldukça önemlidir. Bu konulardan doğal sayılar ve işlemler, çarpanlar ve katlar ve kümeler konusu oldukça önemlidir.

Milli Eğitim Bakanlığı bu 3 konuda hazırladığı beceri temelli sorular öğrencilerimiz tarafından mutlaka çözülmelidir. Tabi ki ilk aşama olan kazanım kavrama testleri tamamlandıktan sonra çözülmelidir. Aşamalarımız her zaman sabit olarak ilk aşamada kazanım kavrama testleri çözülmelidir. Kazanım kavrama testleri ile öğrencilerimiz eksikliklerini tespit etmelidir. Eksiklikler tespit edilip giderildikten sonra beceri temelli sorulara geçilmelidir. Beceri temelli sorular ile öğrencilerimiz yeni nesil sorulara kademeli olarak geçmelidir.

En son aşamada ise yeni nesil soru içerikli kaynaklarda sorular çözülerek sağlanmalıdır. Bu aşamalar planlı olarak uygulanırsa öğrencilerimizin başarılı olması kaçınılmaz olacaktır.

6. Sınıf Doğal Sayılar ve İşlemler – Çarpanlar ve Katlar – Kümeler konusuna ait MEB beceri temelli testlerini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2A
3D
4B
5C
6A
7C
8B
9B
10A
11B
12C
13C
14B
15C
16C
17A
18B
19B
20D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.