6. Sınıf Kümeler Test 1

6. Sınıf Kümeler Test 1

6. Sınıfın en temel ve kısa konularından biri kümeler konusudur. Kümeler konusu bir ara müfredattan kaldırılmıştı. Daha sonraki yıllarda ise tekrar müfredata dahil edilerek 6. Sınıf düzeyinde işlenmeye başlandı. Temel oluşturma açısından en önemsediğimiz konulardan biridir. O yüzden öğrencilerimiz küme kavramını çok iyi bir şekilde öğrenmelidir. Konunun kısa sürmesi çok temel bilgilerin veriliyor olmasıdır. Yorucu olmayacak şekilde temel bilgiler aktarılmaktadır. Temel bilgiler oldukça önemli olmasından kaynaklı tüm öğrencilerimizin konuya tam hakim olması gerekmektedir.

Bunun içinse bol bol pekiştirme yapılmalıdır. Her zaman ifade ettiğimiz gibi kazanım ağırlıklı sorular çözülerek başlanmalıdır. Kazanım soruları ile birlikte konu hakimiyeti sağlanmalıdır. Yapılaman sorular noktasında öğretmenlerimizden destek alınmalıdır. Konu tekrarı için Youtube üzerinden ders videoları izlenmelidir. Ardından yeni nesil soru kalıplarına geçilmelidir. Birçok farklı soru bankası üzerinden yeni nesil sorular çözülerek ilerlenilmelidir.

Öğrencilerimizin hem kazanım hem de yeni nesil sürecini bugün yayınladığımız test ölçmektedir. İrrasyonel Yayınlarının hazırladığı bu test içerisinde 8 adet kazanım 2 adet yeni nesil soru kalıbı bulunmaktadır. Bu sayede iki soru tarzı da ölçülmektedir. O yüzden tüm öğrencilerimizin bu testi çözmesi oldukça faydalı olacaktır.

6. Sınıf Kümeler Test 1‘e aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 6. Sınıf için bir çok doküman ve dosyalara 6. Sınıf Matematik sayfası üzerinden erişebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2D
3B
4C
5A
6B
7C
8A
9C
10D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.