6. Sınıf Kesirlerle Çarpma İşlemi Test 2

6. Sınıf Kesirlerle Çarpma İşlemi Test 2

Öğrencilerimiz kesirler çarpma işlemini ilk olarak 6. Sınıfta öğreniyorlar. Kesirlerle toplama ve çıkarma işlemleri 5. sınıftan itibaren öğreniliyor. Fakat Çarpma ve Bölme işlemlerini öğrencilerimiz ilk olarak 6. sınıfta öğreniyor. Bundan kaynaklı ilk olarak öğrencilerimiz konuyu kavramada toplama veya çıkarma ile karıştırıp payda eşitlemeye çalışıyorlar. Fakat konu kavranıldığı zaman daha doğru işlemler yapılıyor. Bu aşamada kazanım iyi bir şekilde kavranması oldukça önemlidir.

Öğrencilerimiz konuyu öğrendikten sonra ilk olarak kazanım kavrama veya yaprak testler çözmelidir. Bu testler ile konuyu öğrenme durumu ölçülmelidir. Konu ile ilgili eksik olan kısımlar belirlendikten sonra öğrencilerimiz video dersler veya öğretmenlerimizden destek alabilirler. Eksik olan kısımlar tamamlanması ile beceri temelli testler çözülmelidir. İşin yeni nesil soru kısmına direk olarak değil kademeli olarak bir geçiş yapılmalıdır.

Kazanım ve yeni nesil anlamında oldukça kaliteli yayınlardan biride şüphesiz İrrasyonel Yayınlarıdır. İrrasyonel yayınları birçok yayını ile öğrencilerimize sınav hazırlık sürecinde destek vermektedir. İrrasyonel yayınlarının özel olarak hazırladığı yaprak testleri öğrencilerimiz ile paylaşıyoruz. Yayınlanan yaprak testleri öğrencilerimiz çözerek eksik olduğu kısımları görebilir ve eksikliklerini giderebilirler.

İrrasyonel Yayınlarının hazırlamış olduğu 6. Sınıf Kesirlerle Çarpma İşlemi Test 2’e aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2C
3A
4D
5A
6A
7B
8C
9B
10D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.