7. Sınıf Oran ve Orantı MEB Kazanım Kavrama Testleri

7. Sınıf Oran ve Orantı MEB Kazanım Kavrama Testleri

7. Sınıfın yine en önemli temel konulardan biri olan Oran ve Orantı konusuna ait testler paylaşıyoruz. Oran ve orantı kavramlarının farklı ve kullanımı oldukça önemlidir. Öğrencilerimiz Orantı konusunda doğru orantı ve test orantı farkını iyi anlamalıdır. Metinlerde verilen değerler üzerinden hangi orantı kullanılması gerektiğini iyi bir şekilde anlamalıdır. Bunun için öğrencilerimizin bol bol pratik yapması gerekmektedir. İlk aşama olarak öğrencilerimizin kazanım kavrama testleri çözülmelidir. Kazanım testleri çözüldükten sonra eksik olan kısımlar tespit edilmelidir. Eksik olan kısımlar öğretmenlerimizin desteği ile tamamlanmalıdır.

İkinci aşamada beceri temelli sorular çözülmelidir. Beceri temelli sorular ile yeni nesil sorular çözülmelidir. Yeni nesil soru formatı ve kalıbını iyi bir şekilde öğrencilerimizin kavraması gerekmektedir. Farklı kaynaklardan öğrencilerimiz yeni nesil sorularda çözülerek ilerlenilmelidir.

Kazanım testleri ile öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığının kazanım kavrama testlerini yayınlıyoruz. Öğrencilerimiz aşağıdan testleri indirerek çözebilirler.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2B
3D
4C
5C
6D
7B
8D
9A
10C
11A
12B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.