7. Sınıf Rasyonel Sayılarla İşlemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

7. Sınıf Rasyonel Sayılarla İşlemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

Rasyonel Sayılar konusunun en önemli alt kazanımlarından biri ise Rasyonel Sayılarla İşlemler konusudur. Rasyonel sayılarla yapılan dört işlemler ile ilgili sorular oldukça önem arz etmektedir. Her konumuzda belirttiğimiz gibi Rasyonel Sayılar Matematiğin temeli oluşturan en önemli konulardan biridir. Konunun temelleri ise 7. Sınıfta atılarak ilerleyen senelerde seviye seviye ilerlemektedir.

Konunun kavranması ve eksikliklerin tespiti içinse kazanım kavrama testleri çok önemlidir. Bundan kaynaklı Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu kazanım kavrama testleri düzenledik. Öğrencilerimiz bu kazanım kavrama testleri çözerek Rasyonel Sayılarla İşlemler konusundaki durumlarını ölçeklendirebilirler. Çözemedikleri sorularda ise mutlaka öğretmelerine sorarak eksikliklerini gidermeleri gerekmektedir.

Kazanım kavrama testlerinden sonraki aşamada ise öğrencilerimizin mutlaka beceri temelli testleri çözmeleri gerekmektedir. Beceri temelli testler yardımıyla yeni nesil sorulara geçiş daha kolay olacaktır.

7. Sınıf Rasyonel Sayılarla İşlemler konusuna ait MEB kazanım kavrama testini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2A
3B
4D
5D
6A
7D
8C
9A
10B
11C
12D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.