7. Sınıf Oran Test 1

7. Sınıf Oran Test 1

Öğrencilerimiz Oran konusunun temelini 6. Sınıf düzeyinde almışlardı. Bu sene ise almış oldukları temelin üzerine yeni bilgiler inşa edilecektir. 7. Sınıf düzeyinde oran konusundan çok orantı konusu daha ön plana çıkmaktadır. Orantı kavramanın oluşabilmesi ise Oran konusuna bağlıdır. Aslında konular birbiri ile zincir misali bağlantılıdır. Konunun daha iyi bir şekilde kavranılması ise bol bol soru çözümüne bağlıdır. Öğrencilerimiz konu ile ilgili soru çözmeli ve pekiştirmelidir. Daha sonraki aşamada ise beceri temelli sorular ile birlikte yeni nesil soru çözümüne geçilmelidir.

Öğrencilerimizin hem kazanım hemde yeni nesil soru görmeleri için harika bir yaprak test paylaşıyoruz. İrrasyonel yayınlarının hazırlamış olduğu yaprak test 10 sorudan oluşmaktadır. Soruları 8 tanesi kazanım, 2 tanesi yeni nesil soru kalıbı olarak hazırlanmış. Öğrencilerimiz hem kazanım hemde yeni nesil içerikli sorular çözmektedir.

Test tamamlandıktan sonra öğrencilerimiz eksik olduğu kısımları kolay bir şekilde tespit edebilecektir. Eksik olan kısımlar öğretmenlerimizin desteği ile tamamlanmalıdır.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2C
3A
4B
5C
6B
7A
8D
9C
10A
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.