8. Sınıf Cebirsel İfadelerle Çarpma İşlemi Test 1

8. Sınıf Cebirsel İfadelerle Çarpma İşlemi Test 1

Yaprak testleri sitemize eklemeye devam ederken konu olarak Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler konusuna geldik. Bugün cebirsel ifadelerle çarpma işlemi kazanımına ait testi sitemize ekledik. İrrasyonel yayınlarının hazırlamış olduğu 8 adet kazanım 2 adet yeni nesil soru içeren testimizi tüm öğrencilerimiz çözmelidir. Test çözüldükten sonra yapılamayan sorular noktasında mutlaka öğretmenlerimizden destek alınmalıdır. Bu testin en güzel yanı hem kazanım hem de yeni nesil soru kalıplarını ölçmesidir. Bu açından katkısı oldukça fazladır.

Test çözümü tamamlandıktan sonra örnek soru ve çıkmış sorularda çözülmelidir. Örnek soruları özellikle konularına göre ayırt edilmiş bir şekilde çözülmelidir. Konudaki ilerleyiş en iyi şekilde sağlanmalıdır. Çıkmış sorularında çözülmesi konu hakimiyetini arttıracaktır. Kademeli olarak ilerlemek her noktada kolaylık sağlayacaktır.

8. Sınıf Cebirsel İfadelerle Çarpma İşlemi Test 1’e aşağıdan kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca 8. Sınıflara ait tüm dokümanlara 8. Sınıf Matematik sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2B
3A
4C
5D
6A
7D
8C
9D
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.