8. Sınıf Üçgende Açıortay, Kenarortay ve Yükseklik Test 1

8. Sınıf Üçgende Açıortay, Kenarortay ve Yükseklik Test 1

Şubat ayında Üçgenler ile ilgili yaprak testlere geçtik. Bugün İrrasyonel Yayınlarının hazırlamış olduğu Üçgende Açıortay, Kenarortay ve Yükseklik testini sitemize ekledik. Testin içerisinde 10 adet soru bulunmaktadır. Soruların 8 tanesi kazanım, 2 tanesi ise yeni nesil soru kalıbı olarak hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz bu test ile birlikte her iki soru tarzında da ölçeklendirilecektir. O yüzden farklı soru kalıbı arayan öğrencilerimiz için bu yaprak testleri önermekteyim. Testi çözdükten sonra mutlaka doğru yanlış kontrolü yapılmalıdır. Kontrol yapıldıktan sonra yanlış yapılan soru veya çözülemeyen sorular için öğretmenlerimizden destek alınmalıdır. Bu testler öğrencilerimizin eksik olduğu kısımların belirlenmesi noktasında oldukça faydalıdır. O yüzden bu yaprak test serisinin mutlaka çözülmesi gerekmektedir.

Sitemize İrrasyonel Yayınlarına ait yaprak testleri belirli aralıklarla eklemeye devam etmekteyiz. İrrasyonel Yayınları hem kendi soru bankları hem de yayınladığı testleri oldukça kalitelidir. Bu testlerden hariç aynı zamanda tüm öğrencilerimize soru bankasını da önermekteyim. Yeni nesile geçiş noktasında oldukça faydalı olacaktır.

Üçgenlerin ilk konusu yardımcı elemanlardır. Açıortay, Kenarortay ve Yükseklik kavramları iyi bir şekilde öğrenilmelidir. Ardından kademeli olarak örnek sorular çözülmelidir. Milli Eğitim Bakanlığı Üçgenler konusunu çok sevmektedir. LGS için en önemli konulardan biridir. O yüzden öğrencilerimizin gereken özeni fazlası ile göstermesi gerekmektedir.

İrrasyonel Yayınlarının hazırlamış olduğu Üçgende Açıortay, Kenarortay ve Yükseklik testini aşağıdan indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2B
3C
4C
5D
6A
7A
8C
9B
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.