6. Sınıf Alan Ölçme MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıf Alan Ölçme MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıfın ikinci dönemi içerisinde Geometri oldukça yoğun olarak işlenmektedir. En temel geometrik kavramlar ikinci dönem içerisinde verilmektedir. Temel kavramlardan biri olan Alan Ölçmede oldukça önemlidir. 5. Sınıf düzeyinde Kare ve Dikdörtgenin Çevre ve Alan kavramı işlenmiştir. 6. Sınıfta ise Üçgen ve Paralelkenarın Alan kavramı işlenmektedir. Kademeli olarak her seviyede farklı geometrik şekillerin çevre ve alan bilgileri aktarılmaktadır.

Her konumuzda 6. Sınıfta işlenen konuların oldukça önemli olduğunu ve temel oluşturduğunu belirtiyorum. Alan konusunda 6. Sınıf için en temel ve önemli konulardan biridir. O yüzden üzerinde çokça durulması gerekmektedir. Kademeli olarak konulardaki ilerleyiş takip edilmelidir.

Bugün sitemize Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı kazanım kavrama testlerini ekledik. Konu işlendikten sonra ilk pratik kazanım kavrama testleri ile yapılmalıdır. Bu testler ile konu eksiklikleri tespit edilmelidir. Gerekiyorsa ders videoları üzerinden konu tekrarları yapılmalıdır. Daha sonraki aşamada ise beceri temelli sorular çözülerek yeni nesil soru kalıplarına geçilmelidir. Bu aşama doğru bir şekilde uygulandığında başarı daha kolay bir şekilde gelecektir.

6. Sınıf Alan Ölçme MEB Kazanım Kavrama Testlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. 6. Sınıfa ait bir çok doküman ve dosyaya ise 6. Sınıf Matematik sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2A
3C
4A
5D
6B
7A
8B
9C
10B
11C
12B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.