6. Sınıf Asal Sayıların Özellikleri Test 2

6. Sınıf Asal Sayıların Özellikleri Test 2

Çarpanlar ve Katlar konusuna aitleri testleri sitemize eklemeye devam ediyoruz. Bugün asal sayıların özellikleri testini sitemize ekledik. Öğrencilerimizin bu yıl içerisinde gördükleri Çarpanlar ve Katlar konusu aynı zaman 8. Sınıfın birinci konusudur. O yüzden bu yıl içerisinde öğrencilerimiz kademeli olarak temel almaktadır. Temeli oluşturan bu yıl içerisinde Matematiğe verilen önem daha fazla olmalıdır. Öğrencilerimize önerimiz ilk aşama olarak konuyu iyi bir şekilde kavramaktır. Bunun için Youtube üzerinden ders videoları izlenebilir. Çalışma kağıtları üzerinden bol bol tekrar yapılmalıdır.

İkinci aşamada ise kazanım testleri çözülmelidir. Kazanım testleri ile konu pekiştirilmelidir. Yapılamayan sorular için öğretmenlerimizden destek alınmalıdır. Ardından üçüncü aşama olarak beceri temelli testler çözülmelidir. Bu şekilde yeni nesil soru kalıplarına geçilmelidir.

Bugün eklediğimiz testimiz İrrasyonel Yayınlarına aittir. Testin içerisinde 8 adet kazanım 2 adet yeni nesil soru bulunmaktadır. Bu test sayesinde hem kazanım hem de yeni nesil olarak öğrencilerimiz kendilerini ölçeklendirecektir. O yüzden tüm öğrencilerimiz bu testi mutlaka çözmelidir.

6. Sınıf Asal Sayıların Özellikleri Test 2‘ye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2C
3A
4D
5C
6C
7B
8B
9D
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.