6. Sınıf Kesirlerin Ondalık Gösterimi Ders Videosu

6. Sınıf Kesirlerin Ondalık Gösterimi Ders Videosu

Kesirlerin ondalık gösterimi konusuna ait ders videomuz yayımlandı. 6. Sınıf öğrencilerimiz için çalışma kağıtları ve ders videolarına hız kesmeden devam ediyorum. Ondalık gösterim konusu 6. Sınıf için oldukça temel konulardan biridir. Öğrencilerimiz konunun temelini 5. Sınıfta görmektedir. Ama sınıf düzeyi ilerledikçe konu hakimiyeti de artmaktadır.

Bundan kaynaklı hem hatırlatma hem de farklı yöntemler göstermek adına konuyu tekrar ele aldım. Kesirlerin ondalık gösterimi konusunda öğrencilerimize kolaylık sağlaması adına 2 farklı yöntem gösterdim. Bu yöntemler sayesinde öğrenciler kesirlerin ondalık olarak daha kolay yazabilmektedir. Aynı şekilde ondalık ifadeleri de kesirli olarak yazabilmektedir. Her videomuzda olduğu gibi çalışma kağıdı üzerinde konumuzu işledik. Çalışma kağıdını ise videonun açıklama kısmına pdf olarak ekledik. Öğrencilerimiz ders videosuna başlamadan önce ilk olarak pdf halini indirmeleri faydalı olacaktır. Bu sayede konunun kalıcılığı daha fazla olacaktır.

Her ders videomuzda öğrencilerimize özel dokümanlar hazırlıyorum. Amacım tamamen konunun kalıcılığını sağlamak. Çünkü olağan haliyle konuyu anlatıp geçmek ilerlemeyi çok sağlamamaktadır. Kesirlerin ondalık gösterimi konusuna ait ders videosuna aşağıdan ulaşarak izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.