7. Sınıf Cebirsel İfadelerle Toplama ve Çıkarma İşlemi Test 1

7. Sınıf Cebirsel İfadelerle Toplama ve Çıkarma İşlemi Test 1

7. Sınıfın LGS’ye alt yapı oluşturma anlamında en önemli konularından biri cebirsel ifadelerdir. Öğrencilerimiz 7. Sınıfta cebirsel ifadeler konusunun alt yapısını almaktadırlar. Konu bu sene içerisinde doğru bir şekilde kavranıldığı zaman, LGS hazırlık sürecinde daha faydalı olacaktır. Bu yüzden Cebirsel İfadeler konusu öğretmenlerimizin çok önem verdiği konulardan biridir. 2018 yılından beri uygulanan LGS’de cebirsel ifadeler ile ilgili oldukça belirleyici sorular çıkmaktadır. Özellikle kare, dikdörtgen gibi geometrik şekillerin alanları veya kenarları üzerinden cebirsel terimler çokça sorulmaktadır.

Öğrencilerimiz bunun bilincinde olarak bu sene içerisinde cebirsel ifadeleri çok iyi bir şekilde kavramalıdır. Bunun içinse ilk olarak kazanım kavrama testleri ve yaprak testler çözerek konu hakimiyetlerini belirlemelidirler. Ardından eksik olan kısımlar tamamlanarak yavaş yavaş yeni nesil sorulara geçiş yapılmalıdır.

Bu şekilde doğru bir ilerleyiş ile öğrencilerimiz daha iyi bir şekilde süreci tamamlayacaktır.

İrrasyonel Yayınlarının hazırlamış olduğu 7. Sınıf Cebirsel İfadelerle Toplama ve Çıkarma İşlemi Test 1‘e aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2A
3A
4D
5B
6C
7A
8D
9D
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.