TÜBİTAK Fen Lisesi Örnek Soruları

TÜBİTAK Fen Lisesi Örnek Soruları

Kocaeli / Gebze kurulan TÜBİTAK Fen Lisesi 2021 yılında ilk öğrenci alımlarına başladı. 2021 yılında LGS tamamlandıktan sonra TÜBİTAK yüzde 0,01 ile 1’lik dilim arasında bulunan tüm öğrencileri TÜBİTAK Fen Lisesi sınava davet etti. Bu dilim aralığında bulunan öğrenciler ilk kez bu sınava giriş yaptılar. Sınav toplam 3 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler Matematik / Fen Bilimleri / Bilgisayar olarak belirlenmiştir. Matematikten 10 soru, Fen Bilimlerinden 30 soru ve Bilgisayar bölümünden 10 soru sorulmaktadır. Sınav ilk kez 2021 yılında uygulandığından birçok öğrencimiz sınavda soru kalıplarını görmüştü. Ama 2022 yılında ise sınav için örnek sorular yayınlandı. Yayınlanan örnek sorular ise sınava benzerlik noktasında oldukça yakındı.

TÜBİTAK Fen Lisesi bu sene sınava 2225 öğrencinin katıldığını duyurdu. Sınav toplamda 25 sınav merkezinde uygulandı. Sınava katılım oldukça yüksek düzeyde olduğunu belirtebiliriz. Okulun toplam kontenjanı 90 öğrenci olarak belirlendi. Sınav sonuçlarına göre 90 asil 270 yedek öğrenci belirlendi. Sınav sonuçlarından sonra kesin kayıt süreci başlayacaktır. Bu sürece göre asil olarak yerleşen öğrencilerin kayıt durumu ve yedek öğrencilerin dahil edilme durumu başlayacaktır. Şimdiden asil olarak kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ederim.

Peki biz bu konumuzda neyi paylaşacağız. Bu sınava hazırlanan öğrenciler için yayınlanan örnek soruları sitemize ekledik. Örnek sorular bu sınava hazırlık sürecinde oldukça önemlidir. Çünkü LGS’den çok farklı bir sınavdan bahsediyoruz. O yüzden örnek sorular bu sınava hazırlık sürecinde oldukça önemlidir. Sınava hazırlanan tüm öğrencilerimiz örnek soruları mutlaka çözmelidir.

Aşağıdan TÜBİTAK Fen Lisesine ait örnek sorulara ulaşabilirsiniz.

2022 TÜBİTAK Fen Lisesi Örnek SorularıPdf Dosyası
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.