6. Sınıf Geometrik Cisimler MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıf Geometrik Cisimler MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıf kazanım sorularında yavaş yavaş sonlara yaklaşırken Geometrik Cisimler testini sitemize ekledik. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kazanım kavrama testlerini sitemize eklemeye devam ediyoruz. Geometrik Cisimler konusuna ait testi sitemize ekledik. Geometrik Cisimlerin bu yıl içerisinde temel oluşturma adına işlenmektedir. Genel olarak 6. Sınıftaki her konumuz temel oluşturmaktadır. O yüzden biz 6. Sınıf düzeyinde her konunun önemli olduğunu ifade ediyoruz. Okulda konu işlendikten sonra ilk aşamada genel tekrar yapılarak konu pekiştirilmelidir.

Daha sonra kazanım kavrama testleri çözülmelidir. Burada amaç konu eksikliklerini belirleme ve pratik kazanmaktır. Bu sayede konuda ilerleyiş çok daha verimli olacaktır. Tüm öğrencilerimize önerimiz mutlaka kazanım testleri ile soru çözümlerine başlamalıdır. Direk zor ve yeni nesil soru kalıpları ile başlamak oldukça yorucu olacaktır. En kötüsü de yapamıyorum algısı oluşturacaktır. Bunun önüne geçebilmek için kademeli olarak ilerlemek lazım. Kolay, orta ve zor olacak şekilde soru çözümleri daha verimli olacaktır.

Öğrencilerimiz için Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı tüm kazanım sorularını sitemize ekledik. 6. Sınıf düzeyinde birçok doküman ve dosyalara ulaşabilmek için 6. Sınıf Matematik sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Geometrik Cisimler testimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2A
3D
4C
5B
6D
7A
8B
9C
10B
11D
12A
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.