8. Sınıf Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler Test 1

8. Sınıf Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler Test 1

LGS’de en önemli konulardan biri olan Doğrusal Denklemlere ait testleri sitemize eklemeye başladık. Bugün ilk testimiz olan birinci dereceden bir bilinmeyenli denklemler konusunu ekledik. İrrasyonel Yayınları tarafından hazırlanan bu harika test 8 adet kazanım 2 adet yeni nesil sorudan oluşmaktadır. Öğrencilerimizi hem kazanım hem de yeni nesil soru kalıbı ile ölçmektedir. Bu yüzden tüm öğrencilerimize bu testi çözmelerini mutlaka önermekteyim. Konu işlendikten sonra konuyu pekiştirmenin en önemli ölçütü soru çözmektir. Bol bol soru çözebilmek için kaliteli yayınlara ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacın karşılanması adına sitemize sürekli testler ekledik.

Bu testleri öğrencilerimiz çıktı alarak kolayca çözebilmektedir. Testler çözüldükten sonra mutlaka çözülemeyen sorular noktasında öğretmenlerimizden destek alınmalıdır. Yapılamayan sorular havada kalmamalıdır.

Eksik olan kısımlar varsa video dersler veya öğretmenlerimizden yardım alınarak tamamlanmalıdır. Konu eksiği var iken sınava hazırlamak boşa kürek çekmek gibidir. O yüzden konu en iyi şekilde öğrenilmelidir. Aşağıdan 8. Sınıf Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler Test 1‘i kolayca indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1A
2B
3D
4C
5D
6B
7A
8C
9B
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.