8. Sınıf Üçgen Eşitsizliği ve Açı Kenar Bağıntıları Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Üçgen Eşitsizliği ve Açı Kenar Bağıntıları Çalışma Kağıdı

Üçgenler ile ilgili çalışma kağıtlarını sitemize eklemeye devam ediyoruz. Bugün LGS için en önemli konulardan biri olan açı kenar bağıntılarına ait çalışma kağıdını sitemize ekledik. LGS uygulanmaya başladığından beri açı ve kenar bağıntıları ile ilgili mutlaka soru sorulmaktadır. O yüzden öğrencilerimizin bu konuya gereken özeni göstermesi gerekmektedir. Konu işlendikten sonra bol bol tekrar ve alıştırma yapılmalıdır. Bunun için çalışma kağıtları oldukça pratik ve önemlidir. Sitemize kaliteli yayınlardan biri olan Ekspert Yayınlarına ait çalışma kağıdını ekledik. Bu çalışma kağıdının çıktısını alıp düzenli bir şekilde tekrar yapılmalıdır. Tekrar yapıldıktan sonra kademeli olarak soru çözümlerine başlanmalıdır. Soru çözümlerinde ilk olarak kazanım kavrama testleri ile başlamalıdır. Burada amaç eksik olan kısımların tamamlanmasıdır. Eksik kısımlar tespit edildikten sonra öğretmenlerimizin desteği ile tamamlanmalıdır. Bu süreçte Youtube üzerinden video derslerde izlenebilmektedir. Bu şekilde eksiklikler daha hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

Kazanım sorularından sonra örnek sorular ile birlikte yeni nesil sorulara başlanmalıdır. Yeni nesil sorularda yol aldıkça farklı soru bankalarından soru çözülmelidir. Çok farklı soru bankalarından soru çözmekten ziyade kaliteli yayınlardan soru çözülmesi daha faydalı olacaktır.

Aşağıdan Ekspert Yayınlarının hazırlamış olduğu Üçgen Eşitsizliği ve Açı Kenar Bağıntıları çalışma kağıdına ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.