8. Sınıf Cebirsel İfadeleri Çarpanlarına Ayırma Test 3

8. Sınıf Cebirsel İfadeleri Çarpanlarına Ayırma Test 3

Cebirsel ifadeler konusunda çarpanlara ayırma alt kazanımı oldukça önemlidir. İfadeleri çarparak özdeşlik olarak yazmak daha kolaydır. Fakat verilen cebirsel ifadeleri çarpımından önceki haline çevirmek daha yorucudur. O yüzden öğrencilerimizin bu konuda bolca pratik yapmaları gerekmektedir. Konu tekrarı burada oldukça önemlidir. Konu tekrarları yapıldıktan sonra kademeli olarak soru çözümüne geçilmelidir. Soru çözümlerine ise kazanım sorularından başlanmalıdır. Kazanım soruları konuyu pekiştirme açısından oldukça önemlidir. Kazanım soruları çözüldükten sonra yapılamayan sorular noktasında öğretmenlerimizden destek alınmalıdır.

Öğrencilerimize test anlamında sürekli destek olmaktayız. Bugün İrrasyonel Yayınlarına ait kaliteli bir yaprak test ekledik. Testin içerisinde 8 adet kazanım 2 adet yeni nesil soru bulunmaktadır. Bu testin çözülmesi ile hem kazanım hem de yeni nesil soru kalıbında genel değerlendirme olacaktır. O yüzden öğrencilerimizin mutlaka bu testi çözmeleri gerekmektedir. Her açıdan katkı sağlayacaktır.

Kazanım testlerinden sonra ise örnek sorular çözülmelidir. Örnek sorular ile birlikte yeni nesil soru kalıplarına geçiş yapılmalıdır. Örnek sorulardan sonra farklı soru bankalarına geçilerek soru çözülmesi daha faydalı olacaktır.

8. Sınıf Cebirsel İfadeleri Çarpanlarına Ayırma Test 3‘ü aşağıdan kolayca indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1A
2C
3D
4C
5B
6B
7A
8D
9B
10D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.