8. Sınıf Koordinat Sistemi ve Sıralı İkililer Test 2

8. Sınıf Koordinat Sistemi ve Sıralı İkililer Test 2

Doğrusal Denklemler konusuna ait ikinci yaprak testimizi sitemize ekledik. Dik Koordinat Sistemi kazanım olarak çok iyi bir şekilde kavranılması gereken bir konudur. Öğrencilerimiz kazanım kısmını zorlanmadan öğrenmektedir. Fakat kavram çok olmasından kaynaklı hızlı bir şekilde unutabilmektedir. Bunun önüne geçilebilmesi için konu işlendikten sonra bol bol tekrar yapılmasıdır. Hatta bu konu için haftalık veya günlük olarak düzenli tekrar yapılması oldukça önemlidir. Bu sayede konu hakimiyeti çok iyi bir şekilde sağlanmış olacaktır. Ardından kademeli olarak kazanım içerikli soru çözümü yapılmalıdır. Kazanım soru çözümü ile konu iyice pekiştirilmelidir. Bu sayede konuda daha iyi bir şekilde ilerlenilmelidir.

Kazanım soruları çözüldükten sonra eksik olan kısımlar tespit edilmeli ve giderilmelidir. Ardından kademeli olarak yeni nesil sorulara geçilmelidir. Yeni nesile geçişte mutlaka ilk aşama olarak örnek sorular ve çıkmış sorular çözülerek başlanmalıdır. Bu aşamada örnek sorular çok önemlidir. Daha sonra ise bol bol farklı kaynaklardan soru çözümleri yapılmalıdır. Özellikle konum belirleme kısmı Milli Eğitim Bakanlığının en sevdiği ve sorduğu kısımdır. Konum belirleme ile ilgili genel olarak ağırlıklı çalışmalar yürütülmelidir.

Bugün sitemize eklediğimiz testimiz İrrasyonel Yayınlarına aittir. Testin içerisinde 8 adet kazanım 2 adet yeni nesil soru bulunmaktadır. Hem kazanım hem de yeni nesil genel olarak ölçeklendirilmelidir. O yüzden bu testi mutlaka tüm öğrencilerimiz çözmelidir.

8. Sınıf Koordinat Sistemi ve Sıralı İkililer Test 2‘yi aşağıdan kolayca indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2A
3B
4D
5C
6B
7B
8A
9C
10D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.