8. Sınıf Rasyonel Denklem Problemleri Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Rasyonel Denklem Problemleri Çalışma Kağıdı

Denklem çözme kavramı 7. Sınıftan itibaren öğrencilerimize anlatılan bir kazanımdır. Denklem çözümü ile ilgili tüm kavramları öğrencilerimizin temelini çok iyi alması gerekmektedir. O yüzden 7. Sınıf bir noktada oldukça önemli bir sınıf düzeyidir. 6. Sınıf Matematiğin temelini oluşturma adına önemli bir sınıf düzeyidir. Ama 7. Sınıf ise tamamen 8. Sınıfın sınav hazırlık döneminin temelini oluşturmaktadır. O yüzden temelini iyi alan öğrencilerimiz zorlanmadan ilerlemektedir. Rasyonel denklem problemleri tamamen öğrencilerimizin konu hakimiyetini ve pratiğini ölçmektedir. Okulda konu işlendikten sonra soru çözerek tekrar edilmesi gereken konulardan biridir.

Ekspert Yayınlarının hazırlamış olduğu çalışma kağıdı da tam bu şekilde hazırlanmış. Tüm soru kalıplarına yer vererek öğrencilerin hızlı bir şekilde soru çözümü ile tekrar yapmasına olanak tanımaktadır. Her türlü kalıbı eklemeye çalışan çalışma kağıdını çıktı alarak bireysel olarak çözebilirsiniz. Sadece öğrencilerimiz için değil aynı zamanda öğretmenlerimiz için de kolaylık sağlamaktadır. Sınıf içerisinde genel tekrar amacıyla veya birebir derslerde tekrar sürecini hızlandırmaktadır.

Aşağıdan Rasyonel Denklem Problemleri konusuna ait çalışma kağıdını kolayca indirebilirsiniz. Ayrıca 8. sınıflar için birçok doküman ve dosyaya 8. Sınıf Matematik sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.