5. Sınıf Birim – Bileşik ve Tam Sayılı Kesirler Test 1

5. Sınıf Birim – Bileşik ve Tam Sayılı Kesirler Test 1

5. Sınıfta Kesirler konusunda ilk olarak kesir türleri gösterilmektedir. Kesir türleri; birim, basit, bileşik ve tam sayılı kesirler olarak ayrılmaktadır. Bu konu içerisinde öğrencilerimiz basit kesirlerin pay’ının paydasından küçük olduğunu ayırt edebilmelidir. Bileşik kesirler için payı paydasına eşit veya büyük olduğunu da bilmelidir. Kesir türlerini bir birinden ayırt etmek oldukça önemlidir. Ama özellikle bileşik ve tam sayılı kesirleri birbiri ile dönüşümleri daha önemli bir kazanımdır.

Öğrencilerimiz dönüşümleri iyi bir şekilde yapabilmelidirler. Özellikle bileşik kesirler tam sayılı kesirlere dönüştürülürken hangisinin pay, payda veya tam kısım olduğu sürekli karıştırılmaktadır. Bunun önüne ise bol bol örnekler yapılarak kolay bir şekilde geçilebilir.

Öğrencilerimizin bol kazanım ve yeni nesil içerikli örnekler çözebilmeleri için İrrasyonel Yayınlarının hazırladığı harika bir yaprak test paylaşıyoruz. Bu testi öğrencilerimiz çözerek konu hakimiyetlerini kolay bir şekilde ölçeklendirebilecekler. O yüzden sınıf içerisinde veya bireysel olarak bu testlerin çözülmesini mutlaka öneriyorum.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1A
2C
3C
4A
5B
6B
7C
8D
9D
10A
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.