6. Sınıf Cebirsel İfadelerin Değerini Hesaplama Test 2

6. Sınıf Cebirsel İfadelerin Değerini Hesaplama Test 2

Bir önceki testimizin konusu cebirsel ifadelerin temel kavramlarıydı. Bugün ise cebirsel ifadelerde değişkenlerin yani bilinmeyenlerin yerine değer yazarak ifadeleri bulma kısmı ile ilgili bir test paylaşıyoruz. Bir ifadenin cebirsel olabilmesi için bir değişkene sahip olması gerekmektedir. Bu değişkenler soru kalıpları içerisinde farklı değerler alabilir. Bu değerleri değişkenlerin yerine yazarak ifadenin sayısal sonucu bulunabilir. Öğrencilerimizin bu kavramı iyi bir şekilde anlaması gerekmektedir. Değişkenlerin yerine değerler yazarak sonuç bulunabilmektedir.

Bununla ilgili olarak ilk aşama olarak öğrencilerimizin kazanım kavrama testleri çözmeleri gerekmektedir. Konu hakimiyetlerini ve eksikliklerini belirlemelidir. Daha sonraki aşamada ise kademeli olarak beceri temelli sorular ve yeni nesil sorulara geçilmelidir. Bu şekilde sağlanan aşama ile birlikte konu ilerleyişi çok daha iyi olacaktır.

Bugün öğrencilerimiz için İrrasyonel Yayınlarına ait harika bir yaprak testi paylaşıyoruz. Testin içerisinde kazanım ve yeni nesil soru kalıpları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu testi çözerek hem kazanım hemde yeni nesil soru kalıplarını çözeceklerdir. O yüzden bu testin faydası öğrencilerimiz için oldukça yüksek olacaktır. Aşağıdan kolayca testi indirebilir ve uygulayabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1A
2C
3D
4B
5D
6C
7A
8B
9A
10B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.