6. Sınıf Mutlak Değer Test 2

6. Sınıf Mutlak Değer Test 2

Tam Sayılar konusuna ait İrrasyonel Yayınlarının yayınladığı son testimizi paylaşıyoruz. Mutlak değeri sınıf içerisinde anlatırken genel olarak çamaşır makinesine benzetiyoruz. Nedeni ise kirli veya temiz tüm çamaşırlar çamaşır makinesinde yıkadığı zaman yine temiz olarak çıkmaktadır. Mutlak değerde aynı şekilde negatif ve pozitif tam sayıların hepsi pozitif olarak dışarı çıkmaktadır. Mutlak değer içerisinde bulunan negatif ve pozitif tam sayılar mutlak değer dışına her zaman pozitif olarak çıkmaktadır. O yüzden sıralama ve genel işlem sorularında mutlak değer sıkça sorulmaktadır. Öğrencilerimiz konuyu bol tekrar ederek iyice pekiştirmelidir.

Pekiştirme işlemi tamamladıktan sonra alıştırma yapılmalıdır. Bunun için kazanım testleri çözülmeye başlanmalıdır. Kazanım testleri çözülerek konu ile ilgili ölçeklendirme yapılmalıdır. Konuda eksik olan kısımlar var ise tamamlanmalıdır. Bunun için Youtube üzerinden video dersler izlenebilir. Anlık olarak eksik olan kısımlar kolayca tamamlanabilmektedir.

Son aşamada yeni nesil soru kalıplarına geçilerek kademeli olarak ilerlenmelidir. Yeni nesil soru kalıbına erkenden alışmak bizim için oldukça önemlidir. O yüzden sitemizde hem kazanım hem de yeni nesil soru içerikleri aktif olarak paylaşılmaktadır. Aşağıdan mutlak değer testine ulaşarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2A
3C
4B
5D
6B
7D
8C
9D
10A
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.