8. Sınıf Doğrusal İlişkiler Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Doğrusal İlişkiler Çalışma Kağıdı

Doğrusal ilişkiler konusu 7. Sınıftan itibaren temeli atılan önemli bir alt kazanımdır. Öğrencilerimiz aynı anda artan veya azalan bilgiler ışığında doğrusal ilişki kurmaktadır. Bu konuda iyi bir noktaya gelebilmek için örüntü kavramı da iyi bir şekilde bilinmelidir. Artış ve azalış miktarı sabit olarak doğrusal bağıntılar oluşturulmalıdır. Konu hakimiyetinin çok iyi sağlanması gerekmektedir. Bu aşamada konu tekrarına verdiğimiz önem oldukça yüksektir. Tekrarın konunun ilk işlendiği zaman günlük olarak yapılmalıdır. İlerleyen zamanlarda ise haftalık ve aylık olarak kademeli olarak ilerlenmelidir. Konu hakimiyeti çok önemlidir. İyi bir şekilde konu hakimiyeti sağlanmalıdır. Konu hakimiyeti sağlandıktan sonra kademeli olarak basitten zora doğru soru çözümüne başlanmalıdır.

Yapılabilecek en büyük hatalardan biride zor soru çözmeye başlamaktır. Konu hakimiyeti sağlandıktan sonra ilk olarak basit sorular çözülmelidir. Hatta kazanım soruları ile başlanmalıdır. Ardından kademeli olarak örnek sorular ile birlikte yeni nesile geçilmelidir. Yeni nesil soru çözümleri içinde kullanılan yayınlar çok önemlidir. Doğru yayınlar seçilmelidir. Bunun için sitemizde birçok yayınevine ait soru bankası hakkında değerlendirmeler yaptık. Bu değerlendirmeleri inceleyerek en uygun soru bankalarını seçebilirsiniz.

Yine dediğim gibi önce tekrar ve konu hakimiyeti ardından soru çözümlerine geçilmelidir. Aşama bu şekilde oluşması çok daha faydalı olacaktır.

Aşağıdan doğrusal ilişkiler çalışma kağıdını kolayca indirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.