8. Sınıf Eşlik ve Benzerlik Test 2

8. Sınıf Eşlik ve Benzerlik Test 2

Eşlik ve Benzerlik konusuna ait testleri sitemize ekleyeme devam ediyoruz. Bugün eklediğimiz test İrrasyonel Yayınlarının hazırlamış olduğu oldukça faydalı bir testtir. Testin içerisinde 8 adet kazanım 2 adet yeni nesil soru bulunmaktadır. Öğrencilerimiz hem kazanım hem de yeni nesil soru kalıbı olarak ölçeklendirilmektedir. Test çözüldükten sonra doğru yanlış kontrolü yapılmalıdır. Kontroller yapıldıktan sonra eksik olan kısımlar öğretmenlerimizin desteği ile tamamlanmalıdır. Yanlış yapılan sorulara mutlaka dönülmelidir. Havada asılı soru kalmamalıdır.

Eşlik ve Benzerlik konusunun aynı zamanda tekrarı da oldukça önemlidir. Çünkü konu içerisinde özel kurallar bulunmaktadır. Bu kuralların kalıcı olabilmesi adına tekrar oldukça faydalı olacaktır. Konu hakimiyeti tam olarak sağlanmalıdır. Kazanım ve yaprak testler ile başlanmalıdır. Kısacası soru çözümleri kolaydan zora doğru ilerlemelidir. Bu süreçte örnek sorular ile birlikte yeni nesil sürecine geçilmelidir. Kademeli olarak ilerlenildiğinde başarılı bir netice elde edilmiş olacaktır.

İrrasyonel yayınlarının hazırlamış olduğu Eşlik ve Benzerlik testini aşağıdan indirebilirsiniz. Ayrıca birçok 8. Sınıf dokümanlarına 8. Sınıf Matematik sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2A
3C
4A
5B
6B
7D
8B
9D
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.