8. Sınıf Ondalık Gösterimleri Çözümleme Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Ondalık Gösterimleri Çözümleme Çalışma Kağıdı

Üslü Sayılar konusunda ondalık gösterimleri çözümleme en önemli alt kazanımlardan biridir. Hemen hemen her sene LGS’de mutlaka ondalık gösterimlerin çözümlemesi ile ilgili bir soru sorulmaktadır. O yüzden bazı alt kazanımlarda öğrencilerimizin daha hassas davranmalarını istiyorum. Bu alt kazanımlardan biri de ondalık gösterimleri çözümlemedir.

Konular okulda işlendikten sonraki en önemli aşamalardan biri düzenli tekrar yapılmasıdır. Tekrar için genel öğrencilerimiz “hocam nasıl yapalım yazılanları okuyalım mı ?” diye sormaktadır. Bu noktada genel olarak önerim çalışma kağıtları üzerinden tekrar yapılmasıdır. Her konuya ve kazanıma ait çalışma kağıtları bulunmaktadır. Bunları sırasıyla sitemize ekledik. Bunların çıktısı alınarak bireysel olarak konu tekrarları çok kolay bir şekilde yapılabilir.

Konu tekrarı yapıldıktan sonraki en önemli aşama ise kazanım testlerinin çözülmesidir. Kazanım testleri ile birlikte konu pekiştirilmesi yapılmaktadır. Kademeli olarak konulardaki ilerleyiş düzenli olarak sağlanmalıdır.

8. Sınıf Ondalık Gösterimleri Çözümleme Çalışma Kağıdını aşağıdan kolayca indirebilirsiniz. 8. sınıflara ait tüm dokümanlara ise 8. Sınıf Matematik sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.