6. Sınıf Kesirlerle İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler Test 4

6. Sınıf Kesirlerle İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler Test 4

Kesirler konusuna ait dört işlem becerisi oldukça önemlidir. Öğrencilerimiz dört işlem becerisini kazandıktan sonra bu işlemleri problemler içerisinde kullanabilmektedir. Problemler metin kısmının uzun olmasından kaynaklı birçok öğrencimizin zorladığı bir bölümdür. Bunun için okuduğunu anlama çok önemlidir. Genel olarak öğrencilerimizin yeni nesil sorularda da yaşadığı en büyük problemlerden biride okuma ve anlama problemleridir. Bunun gelişebilmesi her öğrencimize ciddi katkılar sağlayacaktır.

Artık yeni nesil sorular okuma – anlama ve yorumlama becerisini fazlasıyla ölçmektedir. Bunun için öğrencilerimizin bu alanda da kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Problemler kısmında da metin fazla olması nedeniyle okuduğunu anlama becerisi burada da öne çıkmaktadır. İlk olarak öğrencilerimizin soruyu doğru bir şekilde anlaması gerekmektedir. Daha sonraki aşamada işlem kısmına geçerek soruyu çözebilecektir.

Öğrencilerimizin daha çok soru görebilmeleri için birçok testi sitemiz üzerinden paylaşıyoruz. Bu testimiz İrrasyonel Yayınlarına ait oldukça faydalı bir testtir. Aşağıdan testimize ulaşarak kolayca çözebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2B
3D
4D
5A
6B
7C
8D
9A
10B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.