Fikri Bilim Yayınları Kurumsal Deneme Sınavları

08.02.2023
2.310
Fikri Bilim Yayınları Kurumsal Deneme Sınavları

Bugün sitemize Fikri Bilim yayınlarına ait kurumsal deneme sınavlarını ekledik. Sitemize birçok yayınevine ait kurumsal deneme sınavlarını pdf olarak ekledik. Burada amacımız öğrencilerimizin bireysel olarak evde deneme sınavı provaları yapabilmeleridir. Okullarımızda deneme sınavları mutlaka yapılmaktadır. Ama öğrencilerimizin bireysel olarak uyguladıkları deneme sınavları da sınav hazırlık sürecine katkı sağlamaktadır. Sınav stratejisi dediğimiz olay oldukça önemlidir. Düz bir mantık yürüterek olayı biraz daha açalım. LGS’de sayısal bölümde ilk Fen Bilimlerinden mi ? Yoksa Matematikten mi ? başlanması daha iyi olacaktır. Bu durum öğrenciden öğrenciye farklılık gösterebilmektedir. Kimi öğrenciler için Fen Bilimlerinden başlamak çok daha iyi olacaktır. Kimi öğrencilerimiz içinse Matematikten başlanması çok daha iyi olacaktır. Bunun belirlenmesi noktasında deneme sınavının önemi oldukça yüksektir. Yapılan her sınav provası öğrencilerimizi başarıya bir adım daha yaklaştıracaktır.

Bireysel olarak yapılan deneme sınavları sonrasında mutlaka sınav sonucu değerlendirilmelidir. Doğru – Yanlış sayısı incelenmelidir. Yapılamayan sorular için mutlaka öğretmenlerimizden destek alınmalıdır. Bu sayede ilerleyiş çok daha verimli olacaktır. Deneme sınavlarının temel amaçlarından biride eksik olan kısımların tespit edilmesidir. Eksik olan kısımlar tespit edildikten sonra giderilmesi ile ilerleyiş çok daha iyi olacaktır. Öğrencilerimizin iyi olduğu konuda ağırlıklı gitmesinden ziyade eksik olduğu kısımlara ağırlık vererek o açığı kapatması gerekmektedir.

Bu yüzden deneme sınavlarının önemi oldukça yüksektir. Sitemize öğrencilerimiz için aktif olarak deneme sınavı eklemeye devam edeceğiz. Bugün Fikri Bilim yayınlarını ekledik. Fikri Bilim yayınları hem kaynakları hem de deneme sınavları ile öğrencilerimize çok ciddi katkı sağlamaktadır. Fikri Bilim yayınlarına ait soru bankaları da sınav hazırlık süreci içerisinde kullanılabilir.

Fikri Bilim Yayınları Birinci Kurumsal Deneme Sınavları

Fikri Bilim Yayınları İkinci Kurumsal Deneme Sınavları

Fikri Bilim Yayınları Üçüncü Kurumsal Deneme Sınavları

Fikri Bilim Yayınları Dördüncü Kurumsal Deneme Sınavları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.